بازار هدایای تبلیغاتی تهران و اصفهان کجاست؟

ارسال شده در: نکات کاربردی | 0

ایام انتهای سال است و بسیاری از شرکت‌ها و صاحبان کسب و کار به دنبال تهیه هدایای تبلیغاتی مناسب برای مشتریان خود هستند. به همین خاطر ممکن است برای شما هم سوال پیش آید که بازار این محصولات در شهر من کجاست؟

به طور سنتی با توجه به مشابهت هدایای تبلیغاتی قدیمی‌تر مانند خودکار و سررسید به لوازم التحریر، کسبه بازار که در زمینه نوشت افزار و دفاتر فعالیت می‌کنند به توزیع محصولات تبلیغاتی نیز می‌پردازند. در بسیاری مواقع هم چاپخانه‌ها در شش ماه ابتدای سال مشغول تولید دفاتر و در شش ماهه دوم درگیر چاپ و صحافی سالنامه و تقویم‌های رومیزی و دیواری می‌باشند. حتی در صورت مراجعه به نمایشگاه لوازم التحریر در مرداد و پس از آن نمایشگاه بازاریابی و تبلیغات (که فضای زیادی از آن به محصولات تبلیغاتی تعلق دارد) در دی ماه، متوجه این موضوع می‌شوید که بسیاری از شرکت‌کنندگان مشترک هستند.

شاید بتوان گفت که یکی از آفات صنعت هدایای تبلیغاتی در ایران نیز همین تصدی امر مشاوره و توزیع به دست عزیزانی است که تخصصی در زمینه تبلیغات نداشته و بیشتر در مورد واردات و چاپ در این مدت تخصص یافته‌اند. در صورتی که انتخاب هدایای تبلیغاتی در بسیاری از کشورهای پیشرو در بازاریابی، فعالیتی تخصصی و حرفه‌ای است.

بگذریم. در ادامه طبق قولی که در تیتر داده‌ایم آدرس و توضیحات اندکی در مورد بازار هدایای تبلیغاتی این دو شهر آمده است. در صورتی که در مورد محل تجمع فعالان این صنعت در شهر خود خبر دارید خوشحال می‌شویم اگر اطلاعات آن را ارسالل نمایید تا در ادامه همین متن اضافه کنیم.

به خاطر فعالیت شرکت ما در دو شهر تهران و اصفهان آدرس بازار این دو شهر را مثل کف دست بلدیم. پس در ادامه از روی نقشه‌ها برایتان توضیح خواهیم داد.

بازار هدایای تبلیغاتی تهران

همانطور که گفتم تقریبا بازار هدایای تبلیغاتی و لوازم التحریر در تهران و اصفهان بر یکدیگر منطبق هستند. ایستگاه مترو ۱۵ خرداد که پیاده شوید و در خیابان بازار (۱۵ خرداد) به سمت چهارراه گلوبندک حرکت کنید. اندکی پس از چلوکبابی مسلم در سمت راست یک ورودی با نام “پله نوروزخان” در بالای آن خواهید دید. وارد که شوید چند پله‌ای به سمت پایین می‌روید و از اینجا به بعد بازار محصولات تبلیغاتی شروع می‌شود.

همانطور که در نقشه بالا مشخص است پس کمی پیاده‌روی و دیدن مغازه‌های عرضه کننده سررسید و خودکار و سرکلیدی و … به یک چهارراه خواهید رسید که سمت چپ کوچه مسجد جامع و سمت راست آن کوچه بین‌الحرمین قرار دارد.

با حرکت به سمت چپ و نزدیک شدن به کوچه ” بازار آهنگران “  احتمالا پاساژهای مملو از عرضه کنندگان را خواهید دید که پاساژ تحریر و امام رضا تنها دو مورد از آن‌ها هستند که شرکت‌هایی نظیر کاویا، کیانی و گلستانی در آن‌ها فروشگا‌ه دارند. با حرکت به سمت راست (در چهارراهی که بالا گفتیم) نیز به بین‌الحرمین وارد شده و ترکیبی از لباس فروشی‌ها، لوازم آرایشی و فروشندگان هدایای تبلیغاتی را نظاره‌گر خواهید بود. شاید نقطه عطف این گذر پاساژ بیروتی‌ها باشد که در خود آن و حوالی‌اش عصاری‌ها، مدیرگیفت، گلستانی و دوستان دیگر حضور دارند.

به دلیل وسعت زیاد فعالان حوزه هدایای تبلیغاتی و چاپ در تهران، اگر به دنبال خرید سالنامه و تقویم هستید باید بگویم که گشت و گذار به همین منطقه ختم نمی‌شود. چرا که بازار چاپ و کاغذ تهران در خیابان جمهوری منتهی به بهارستان است.

از خود میدان بهارستان که وارد خیابان جمهوری شوید در همان ابتدا فروشگاه‌های کارت‌های دعوت و سالنامه و تقویم شروع می‌شوند و در خیابان زهیر السلام نیز ادامه می‌یابند.

بازار هدایای تبلیغاتی اصفهان

برای رفتن به بازار محصولات تبلیغاتی در اصفهان وارد خیابان چهارباغ عباسی می‌شویم. بعد از خوردن یک دست دوغ و گوشفیل عدالت به حدفاصل چهارراه تختی و میدان امام حسین، جایی که کوچه بازارچه نو (کنسولگری) قرار گرفته است، می‌رویم. از نبش همین کوچه و خیابان چهار باغ، مغازه‌های این محصولات قابل دیدن هستند. اندکی که وارد کوچه شویم بعد از گذشتن از چند مغازه به پاساژ تحریر میرسیم که به همراه پاساژ مهر، دو مرکز نوساز لوازم التحریر و هدایای تبلیغاتی اصفهان هستند.

شرکت‌هایی نظیر سپیدان، ایران زمین و نگار در این قسمت قرار دارند و اگر بازهم نیاز است بیشتر در بازار بگردید، می‌توان کوچه بازارچه نو را ادامه داد و در دو سمت به تعدادی از فروشگاه‌ها سری زد.

ارسال پاسخ