۱۰ نکته در خرید پاوربانک تبلیغاتی

ممکن است در حال حاضر تصمیم گرفته‌اید که برای بازاریابی در ایامی به خصوص یا نمایشگاهی که در پیش دارید پاوربانک تبلیغاتی خرید کنید. قطعا می‌خواهید بهترین گزینه را تهیه کنید که پیش مخاطبانتان (مشتریان، کارمندان یا تامین کنندگان) هدیه‌ای ماندگار به جای بگذارید. حتی ممکن است راهنماهایی دیگر را مطالعه کرده باشید، اما به خاطر تنوع بیش از حد راهنمایی‌ها و محصولات در وبسایت‌ها گیج شده باشید که کدام برند، با چه ظرفیتی و از کجا بخرید.

اگر در چنین شرایطی هستید، نا امید نشوید که چنین حالتی عادی است (ما نیز چنین چیزی را در اوایل تجربه کرده‌ایم. این راهنمای جامع خرید پاوربانک تبلیغاتی دقیقا شما را به سمت مناسب‌ترین محصول برای اهداف تبلیغاتی هدایت خواهد کرد.

در واقع نکته پنهانی برای انتخاب پاوربانک خوب وجود ندارد که برای دانستن آن نیاز به متخصص بودن در لوازم الکترونیکی داشته باشید. تنها باید چند مورد ابتدایی را هنگام انتخاب کردن در نظر داشته باشید.

پاوربانک: اصلا چه چیزی هست؟

ساده بگوییم پاوربانک قابل حمل مجموعه‌ای از سلول‌های نگهدارنده انرژی الکتریکی است که به وسیله یک میکروکنترلر PCB کنترل و هدایت می‌شود که در جعبه‌ای مخصوص تعبیه شده است. این وسیله به شما کمک می‌کند تلفن همراه یا تبلت خود را هرجایی که هستید بدون نیاز به پریز برق، شارژ کنید.

انواع پاوربانک

به طور کلی رایج‌ترین شارژرهای قابل حمل انواع با خروجی USB و پورت ورودی میکرو USB هستند. با این حال انواع جدید خورشیدی نیز به بازار آمده اند که در علاوه بر شارژ با انرژی خورشیدی، با کابل USB نیز قابلیت شارژ دارند. برای خرید پاوربانک تبلیغاتی معمولا این موارد از نظر دریافت کننده نیز جذابیت بیشتری دارند.

انواع سلول‌ها

به طور عمده دو نوع سلول رایج برای استفاده در پاوربانک‌ها وجود دارد، لیتیوم یون: Lithium-ion (سلول نوع ۱۸۶۵۰ که به اختصار Li-ion نیز گفته می‌شود.) و دیگری لیتیوم پلیمر: Lithium-Polymer (به اختصار Li-Poly). انواع لیتیوم یون از لیتیوم پلیمر ارزانتر است و به همین خاطر به طور گسترده استفاده می‌شوند. با این حال لیتیوم پلیمر قابلیت نگهداری شارز بیشتری نسبت به نوع دیگر دارد بر واحد وزن دارد و البته ایمن‌تر نیز هست. توجه کنید که برای خرید پاوربانک تبلیغاتی در صورتی که محدودیت بودجه زیاد نیست و برای مخاطبان خاص خرید می‌کنید، نوع پلیمری تبلیغی ماندگارتر و اثربخش‌تر خواهد بود.

پاوربانک چطور کار می‌کند؟

عملکرد پاوربانک ساده است، در زمان و مکان مناسب آن را به کمک کابل USB و شارژر به برق متصل می‌کنید تا انرژی در آن ذخیره شود. درست مانند هر وسیله برقی شارژی پس از پر شدن آن (که معمولا با یک چراغ به شما نشان داده می‌شود) می‌توانید از برق جدا کرده و به همراه خود داشته باشید. در اینصورت وقتی که به برق برای شارژ کردن باطری تبلت یا گوشی خود نیاز داشته و پریز در دسترس نیست از آن استفاده می‌کنید.

در ادامه به مباحثی که قولش را داده بودیم می‌پپردازیم: ۱۰ نکته که هنگام خرید پاوربانک تبلیغاتی باید در نظر داشته باشید.

۱- تخمین مصرف انرژی

ظرفیت ویژگی اصلی پاوربانک‌ها است که به شناسه‌ی آن‌ها تبدیل شده. حتما دامنه اعداد مختلفی را به عنوان ظرفیت شنیده‌اید، ۲۶٫۰۰ mAh (میلی آمپر ساعت)، ۵٫۲۰۰ mmA، ۱۰٫۴۰۰ mAh و …. این اعداد قابلیت نگهداری شارژ پاوربانک را نشان می‌دهند. بسته به مخاطبی که قصد خرید پاوربانک تبلیغاتی را برای او دارید، می‌توان ظرفیت مناسب را انتخاب کرد. به طور مثال محل کار ثابت دارند یا مدام در حال رفت و آمد هستند. اما در ادامه بیشتر درباره مشخص کردن نیاز صحبت خواهیم کرد.

ظرفیت پاوربانک بر اساس واحد میلی آمپر ساعت (mAh) اندازه‌گیری و اعلام می‌شود، دقیقا همان واحد ظرفیت باتری تلفن هوشمند شما. که البته طبق توضیحات بالا منطقی هم هست چرا که این محصول نیز تعدادی باتری پک شده می‌باشد. این واحد نشان دهنده مقدار جریان الکتریسیته جاری شده ضربدر ساعت است که معادل انرژی می‌باشد. به هر ترتیب هرچه این عدد بزرگتر باشد، پاوربانک تبلیغاتی شما تعداد دفعات بیشتری وسیله شما را شارژ خواهد کرد.

به همین خاطر سوالی که مطرح می‌شود این خواهد بود که چرا یک نفر باید در خرید پاوربانک ظرفیت پایین آن را انتخاب کند؟ دو دلیل کاملا منطقی برای آن وجود دارد: با افزایش ظرفیت پاوربانک به طور معمول قیمت و ابعاد آن نیز بالا خواهد رفت. به همین خاطر انتخاب محصول با ظرفیت کمتر می‌تواند تحت تاثیر یکی یا هر دو این موارد باشد.

علاوه بر این شارژر همراه چیزی است که در مواقع ضروری مورد استفاده قرار می‌گیرد. قطعا کسی تلفن همراه خود را در منزل با این وسیله شارژ نخواهد کرد (مگر در مواقع قطع برق). پس به عنوان یک هدیه تبلیغاتی چرا باید فقط به فکر انواع بزرگ ن باشیم؟ در هر صورت برای انتخاب هر ظرفیتی از پاوربانک‌ تبلیغاتی دلایلی وجود دارد که بسیار وابسته به دریافت کننده آن است.

اگر بخواهیم بر روی نیاز تمرکز کنیم، مقدار انرژی مورد نیاز نسبت مستقیم با تعداد دفعاتی دارد که قرار است تلفن همراه شما با یک بار شارژ پاوربانک بتواند شارژ شود. فرمول دم دستی وجود دارد که پیش از مراجعه به آن بهتر است با چند واژه بیشتر آشنا شویم:

راندمان

احتمالا بسیار شنیده‌اید که پاوربانک‌ها به میزانی که ادعا دارند شارژ نمی‌کنند. به طور ایده آل تصور می‌شود که یک مجموعه باتری با یک ظرفیت اسمی معادل ظرفیت باتری گوشی بایستی آن را کاملا شارژ کند. اما بخاطر ماهیت پاوربانک به عنوان یک وسیله واسطه برای انتقال انرژی چنین چیزی در واقعیت رخ نخواهد داد. در مسیر اانتقال قطعا هدر رفت وجود دارد و به همین خاطر هیچ پاوربانکی قابلیت تبدیل ۱۰۰ درصد ظرفیت اعلام شده را ندارد. در زیر یک فرمول ریاضی برای راندمان آورده ایم:

(انرژی ورودی / انرژی خارج شده)*۱۰۰ = راندمان

نشتی گوشی (سلامت باتری موبایل شما):

این مورد به صورت درصد گزارش می‌شود و نشان‌دهنده شرایط و سلامت تلفن هوشمند شماست. البته به طور قطع یافتن آن برای تلفن شما دشوار است ولی به طور کلی در تعیین میزان ظرفیت مورد نیاز پاوربانک نقش دارد.

در ادامه فرمول اصلی تعیین کننده تعداد دفعاتی که یک پاور بانک می‌تواند موبایل یا تبلت شما را شارژ کند آمده است:

ظرفیت موبایل (تبلت) / نشتی موبایل * راندمان * ظرفیت پاوربانک = تعداد دفعات شارژ

مثالی را بررسی می‌کنیم: اگر پاوربانکی با ظرفیت ۶۰۰۰mAh ساعت داشته باشیم راندمان آن ۸۰% باشد، از طرفی نشتی تلفن همراه را معادل ۸۰% در نظر بگیریم و ظرفیت باتری آن ۱۵۰۰mAh باشد، تلفن همراه شما توسط این پاوربانک ۲٫۵ بار شارژ خواهد شد.

به کمک این فرمول و در نظر گرفتن ظرفیت عمومی تلفن‌های همراه مخاطبان خود، می‌توانید به یک مقدار سرانگشتی برای خرید پاوربانک تبلیغاتی مورد نظر دست یابید. توجه کنید در صورتی که فرد تصمیم داشته باشد بیش از یک وسیله را با پاوربانک خود شارژ کند، تعداد دفعات هر وسیله کمتر خواهد شد. در این حالت برای ظرفیت وسیله باید مجموع ظرفیت‌ها در نظر گرفته شود.

ظرفیت باتری چند نمونه از تلفن‌های هوشمند

ردیف برند مدل ظرفیت (mAh) نوع باتری
۱ Apple iPhone 7 ۱۹۶۰ Li-Poly
۲ iPhone 7 Plus ۲۹۰۰ Li-Poly
۳ iPhone 6s ۱۷۱۵ Li-Poly
۴ Samsung Galaxy J7 Prime ۳۳۰۰ Li-ion
۵ Galaxy J5 Prime ۲۴۰۰ Li-ion
۶ Galaxy A7 2017 ۳۶۰۰ Li-ion
۷ Galaxy S7 Edge ۳۶۰۰ Li-ion
۸ Galaxy S7 ۳۰۰۰ Li-ion
۹ Galaxy Note 5 ۳۰۰۰ Li-Poly
۱۰ Huawei ۵X KIW ۳۰۰۰ Li-ion
۱۱ Mate 9 MHA ۴۰۰۰ Li-Poly
۱۲ P9 Plus VIE ۳۴۰۰ Li-ion
۱۳ HTC ۱۰ ۳۰۰۰ Li-ion
۱۴ One E9 Plus ۲۸۰۰ Li-Poly
۱۵ One A9 ۲۱۵۰ Li-ion

۲- آمپر ورودی

برای انتخاب ظرفیت پاوربانک تبلیغاتی بد نیست این را نیز در نظر بگیریم که هرچه ظرفیت بالاتر برود، زمان بیشتری برای دوباره شارژ کردن آن نیز نیاز خواهد بود. یکی دیگر از عواملی که در تعیین سرعت شارژ پاوربانک تاثیر دارد آمپر ورودی آن است و معمولا یکی از این دو حالت را دارد:

 • ۵V – ۲A DC

 • ۵V – ۱A DC

از آن‌جایی که یکی از این دو حالت برای هر پاوربانکی صادق است به خاطر سپاری آن خیلی دشوار نیست. ساده شده آن بدین ترتیب است که مورد ۵V-2A سرعت شارژی دو برابر مورد ۵V-1A دارد. قطعا پاوربانک تبلیغاتی ۲ آمپری انتخاب بهتری برای هدیه دادن است البته به شرطی که شخص استفاده کننده نیز از شارژر با خروجی ۲ آمپر استفاده کند تا از حداکثر سرعت شارژ گیری آن استفاده نماید.

۳- آمپر خروجی

در این قسمت از راهنمای خرید پاوربانک تبلیغاتی به این موضوع می‌پردازیم که چطور مشخصاات محصول بر روی سرعت شارژ تلفن همراه تاثیر می‌گذارد. در بیشتر گوشی‌های قدیمی جریان ورودی ۱ آمپر می‌بود، با این حال در انواع جدیدتر تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها (به خصوص در دارندگان استاندارد Qualcomm  Quick Charge 2.0) این مشخصه به ۲٫۱ آمپر تغییر کرده است. آمپر ورودی از روی شارژر اصلی یا کاتالوگ نیز مشخص است. البته برخی پاوربانک‌ها دارای دو خروجی هستند که یکی ۱ آمپر و دیگری ۲٫۱ آمپر را پشتیبانی می‌کند. در چنین حالتی می‌توانید با خیال راحت بابت کاربردی بودن، به خرید پاوربانک تبلیغاتی و ارائه آن بپردازید.

سوالی که بسیار مطرح می‌شود این است که: “آیا شارژ کردن تلفن همراه (یا تبلت) با پاوربانک با جریان خروجی بیشتر از مقدار مشخص شده باعث آسیب به تلفن ما می‌شود؟”

سوال قطعا خیر هست. چرا که تلفن همراه به مقدار آمپر ورودی خود از پاوربانک جریان می‌کشد و به خود آسیب نمی‌رساند!

همانند آنچه در مورد آمپر ورودی پاوربانک گفته شد، درصورتی که آمپر خروجی آن نیز ۲٫۱ آمپر باشد سرعت شارژ تلفن همراه شما دو برابر زمانی است که ۱آمپر استفاده کنید. در حال حاضر بیشتر پاوربانک‌های با ظرفیت بیشتر از ۱۰٫۰۰۰ میلی آمپر دارای چند خروجی هستند که قطعا یکی از آن‌ها پورت با آمپر ۲٫۱ خواهد بود. در صورتی که قصد خرید پاوربانک تبلیغاتی کوچک با یک پورت خروجی را دارید توصیه می‌کنیم مدل ۲٫۱ آمپر خروجی را انتخاب نمایید.

نا گفته نماند که برخی از پاوربانک‌ها (مثل مدل‌های حرفه‌ای Astro) دارای پورت خروجی با قابلیت همگام سازی با مقدار جریان مورد نیاز تلفن همراه هستند که قابلیت پشتیبانی تا ۳ آمپر را دارند.

۴- خروجیUSB

تعجبی ندارد که موقع برداشتن پاوربانک کابل آن را فراموش کنیم. به همین خاطر بسیاری از پاوربانک‌ها با کابل متصل به خود ساخته می‌شوند تا از چنین اتفاق تلخی جلوگیری شود. همانطور که در تصویر مشاهده می‌شود یک سر کابل به صورت مستقیم و بدون قابلیت جدا شدن به پاوربانک متصل شده و سر دیگر آن پس از خروج از جایگاهی که برای آن تعبیه شده، می‌تواند در تلفن همراه یا تبلت قرار گیرد. با این حال محدودیتی برای چنین پاوربانک‌هایی وجود دارد آن هم وجود حداکثر دو کابل متصل به آن است. به همین خاطر نیز برخی تولید کنندگان یکی از آن‌ها را مخصوص گوشی‌های اندرویدی و  دیگری را برای محصولات اپل در نظر می‌گیرند.

در صورتی که از نوع تلفن همراه مخاطبان خود اطلاع دارید بهتر است در خرید پاوربانک تبلیغاتی با کابل متصل به خود، حدی الامکان این موضوع را در نظر بگیرید که هدیه تبلیغاتی شما بلااستفاده نگردد.

با این حال در انواع پاوربانکی که کابل متصل ندارند، تعداد خروجی‌ها تا ۵ عدد نیز در بازار موجود است و البته با بالا رفتن تعداد پورت خروجی ظرفیت و قیمت نیز بالاتر خواهد رفت. از طرفی در صورتی که به طور مثال آمپر خروجی پاوربانک شما ۴ باشد، اتصال ۴ وسیله اکترونیکی به آن ۱ آمپر را برای شارژ هر یک فراهم خواهد کرد.

۵- قابلیت حمل

قابل حمل بودن یکی از شروط اولیه خرید پاوربانک است، هرچند که با افزایش ظرفیت ممکن است این مورد زیر سوال برود. بیشتر پاوربانک‌های با ظرفیت بالای ۱۰٫۴۰۰ mAh ابعاد حداقل ۸*۴ سانتی متر دارند و وزن حداقل ۳۵۰ گرم. که اندکی برای حمل سخت می‌شود و ممکن است به راحتی داخل جیب جای نگیرد.

در صورتی که قصد خرید پاوربانک تبلیغاتی دارید، با انتخاب موارد با ظرفیت متوسط، علاوه بر کمتر شدن هزینه، از قابلیت حمل بهتر نیز استفاده خواهید کرد.

۶- قیمت

هر چند که قیمت تنها وابسته به ظرفیت پاوربانک نیست اما در زیر آماری سرانگشتی از قیمت به نسبت ظرفیت آورده‌ایم:

ردیف

محدوده ظرفیت (mAh)

قیمت (تومان)

۱

کمتر از ۲٫۶۰۰

۱۰٫۰۰۰ تا ۲۵٫۰۰۰

۲

بین ۲٫۶۰۰ و ۵٫۲۰۰

۲۵٫۰۰۰ تا ۴۵٫۰۰۰

۳

بین ۵٫۲۰۰ و ۸٫۰۰۰

۴۵٫۰۰۰ تا ۷۰٫۰۰۰

۴

بین ۸٫۰۰۰ و ۱۰٫۴۰۰

۷۰٫۰۰۰ تا ۱۰۰٫۰۰۰

۵

بیشتر از ۱۰٫۴۰۰

۱۰۰٫۰۰۰ به بالا

 

۷- برند و شهرت

هرچند خرید از بهترین برندها به معنی خرید مناسب‌ترین پاوربانک تبلیغاتی نیست اما اگر تصمیم به خرید بهترین پاوربانک دارید قطعا بایستی از بهترین برندها خرید شود. علی‌رغم اینکه در بازار هدایای تبلیغاتی به علت ارائه محصولات با ظاهر جذاب، پاوربانک‌های بدون نام به تعداد زیادی ارائه می‌شوند، اما در صورتی که هدف از ارائه یک هدیه تبلیغاتی ماندگاری و کاربردی بودن آن باشد، نباید کیفیت را فدای ظاهر آن کنیم. به همین خاطر توصیه ما نیز خرید از برندهای مورد اعتماد و با گارانتی است که علاوه بر حفظ وجهه‌ی سازمان شما، هزینه صرف شده نیز هدر نرفته و مدت زیاد برندتان پیش چشم مشتریان باشد.

هرچند که خرید پاوربانک تبلیغاتی از برندهای معروف قیمت بالاتری را نیز در پی خواهد داشت.

۸- گارانتی

معمولا پاوربانک‌های با برند معتبر دارای گارانتی یک ساله هستند، و البته برخی از انواع بدون نام نیز توسط فروشنده گارانتی می‌شود. در مجموع در مرحله اول خرید از فروشنده معتبر اولویت دارد چرا که در غیر اینصورت برگه گارانتی نیز خیلی راهگشا نخواهد بود. با توجه به اینکه خرید پاوربانک تبلیغاتی به منظور ایجاد حس خوب و بهبود وجهه برند شما صورت می‌گیرد، گارانتی دار بودن آن به این موضوع بیشتر کمک خواهد کرد.

۹- کیفیت و ایمنی

کیفیت و ایمنی دو معیاار اجتناب ناپذیر هستند که در هر راهنمای خرید پاوربانک تبلیغاتی نیاز است به آن اشاره شود. با توجه به اینکه پاوربانک‌ها از سلول‌های باتری ساخته می‌شوند و قابلیت انفجار دارند، دقت در ایمن بودن آن‌ها رکن اساسی هنگام خریدشان به عنوان هدیه تبلیغاتی است. برای تضمین این معیار موارد زیر را هنگام خرید حتما در نظر بگیرید:

محافظت اتصال کوتاه چیست؟

این محافظ کمک می‌کند که از پاوربانک هنگام اتصال کوتاه ورودی و خروجی محاظت شود. چنین اتصالی پاوربانک را مجبور می‌سازد که حین تخلیه شارژ سریع، خود را دوباره شارژ کند، که همین باعث ایجاد حرارت می‌شود. اما در صورتی که پاوربانک تبلیغاتی شما دارای چنین محافظی باشد، بدون ایجاد مشکل شارژ آن خالی خواهد شد.

محافظ ولتاژ مازاد چیست؟

با چنین محافظی در صورت بالاتر رفتن ولتاژ منبع شارژ از حد قابل تحمل، شارژ پاوربانک قطع خواهد شد.

محافظ جریان مازاد چیست؟

همانند مورد قبلی با داشتن چنین محافظی در پاوربانک، در صورت بالاتر رفتن جریان از آستانه قاب تحمل، شارژ آن به صورت خودکار قطع خواهد شد.

محافظ شارژ مازاد چیست؟

اگر در پاوربانک شما محافظ شارژ مازاد وجود داشته باشد، در این صورت وقتی که کاملا شارژ شد حتی اگر در حالت اتصال به شارژر هم باشد دیگر جریانی در آن برقرار نخواهد شد.

 محافظ تخلیه شارژ مازاد چیست؟

این محافظ یک آستانه برای کمترین ولتاژ خروجی دارد که در صورت پایین‌تر آمدن ولتاژ پاوربانک از آن فرآیند تخلیه شارژ متوقف خواهد شد.

محافظ اضافه گرم شدن چیست؟

قبل از انفجار یا آتش گرفتن یک پاوربانک دمای آن از یک حد مشخص فراتر می‌رود. در صورت وجود چنین محافظی دما همواره زیر این مقدار باقی خواهد ماند و در صورت بالاتر رفتن شارژ یا تخلیه شارژ متوقف خواهد شد. در صورتی که در خرید پاوربانک تبلیغاتی خود  بر روی موضوع ایمنی تاکید خاصی دارید بهتر است به صورت پیش فرض از انواع لیتیوم پلیمر آن استفاده کنید که احتمال چنین اتفاقی در آن بسیار کمتر است.

۹- شارژو دشارژ همزمان

احتمالا برایتان رخ داده است که در یک زمان خاص هم تلفن همراه و هم پاوربانک شما شارژ ندارند و بایستی در زمانی اندک هر دو را با یک وسیله شارژ کنید. در چنین حالتی اولین راهی که به ذهن می‌رسد به شارژ زدن پاوربانک و وصل کردن آن به تلفن همراه. اما باید توجه کنیم که اگر می‌خواهیم دریافت کننده پاوربانک تبلیغاتی ما چنین امکانی را داشته باشد، این قابلیت در تمام پاوربانک‌ها موجود نیست و قبل از خرید باید از وجود آن اطمینان حاصل کنیم.

۱۰- شکل و طراحی

شاید در نگاه اول یک پاوربانک تبلیغاتی با ظرفیت بالا و شکل باریک جذاب به نظر برسد اما در اکثر مواقع، در صورت پایین بودن قیمت، ظرفیت اعلام شده پایین‌تر خواهد بود. مثلا یک پاوربانک با ضخامت ۵ میلی متر و ظرفیت ۱۰٫۴۰۰ احتمالا در نهایت ۴٫۰۰۰ میلی آمپر ظرفیت واقعی داشته باشد.

در نهایت اگر بخواهیم راهنمای خرید پاوربانک تبلیغاتی را جمع‌بندی کنیم می‌توان موارد زیر را نام برد:

 1. محصول تقلبی نخریم حتی اگر بهترین گزینه هست

 2. مقدار ظرفیت مورد نیاز مخاطب خود را برآورد کنیم

 3. جریان ورودی را در نظر بگیریم

 4. پاوربانک با نسبت جریان خروجی به ورودی بیشتر بهتر است

 5. تعداد خروجی‌ها را تعیین کنیم

 6. بودجه خود را تعیین کنید (ولی خیلی کم نه)

 7. برندهای مشهور و مورد اعتماد را انتخاب کنیم

 8. از فروشندگان معتبر خرید کنیم

 9. جزئیات گارانتی را چک نماییم

 10. جنس باتری را جویا شویم (لیتیوم پلیمر یا لیتیوم آیون)

 11. استانداردهای ایمنی را بررسی کنیم

 12. اگر نیاز به شارژ و دشارژ همزمان هست از وجود قابلیت آن مطمئن شویم

 13. فریب ظاهر و قیمت پاوربانک‌ها را نخوریم

در صورت تمایل می‌توانید این اینفوگرافیک خرید پاوربانک تبلیغاتی را نیز مطالعه کنید.

 

مطالب مرتبط:

۱- نکاتی که پیش از خرید خودکار تبلیغاتی باید بدانید

۲- چطور ابعاد لوگو روی تی شرت تبلیغاتی را تعیین کنیم؟

۳- پیش از خرید پاوربانک تبلیغاتی حتما این مطلب را بخوانید

۴- راهنمای خرید پاوربانک تبلیغاتی [اینفوگرافیک]

۵- چطور تی شرت تبلیغاتی متفاوتی طراحی کنیم؟

2 پاسخ

 1. […] بیشتر انتخاب دوم است و در صورتی که تمایلی به خواندن این آموزش جامع خرید پاوربانک تبلیغاتی ندارید (که به طور کامل همه موارد را توضیح داده است) این […]

 2. […] ۵- ۱۰ نکته در خرید پاوربانک تبلیغاتی […]

ارسال پاسخ