پیش از خرید پاوربانک تبلیغاتی حتما این مطلب را بخوانید

پاوربانک تبلیغاتی چیست؟

به طور کلی پاور بانک به نوعی شارژر موبایل، تبلت یا سایر وسایل الکترونیکی همراه گفته می‌شود. این وسیله نوعی باتری اضطراری محسوب می‌شود که سیار بوده و هنگامی که نیاز به شارژ دارید و به برق دسترسی نیست، بسته به ظرفیت پاور بانک و وسیله الکترونیکی شما، می‌تواند آن را تا چند مرتبه شارژ کند. حال در صورتی که شما با اهداف تبلیغاتی لوگو، نام یا شعار سازمان خود را بر روی آن چاپ یا حک نمایید، تبدیل به پاوربانک  تبلیغاتی خواهد شد که می‌توانید آن را به مناسبت‌های مختلف به مشتریان خود هدیه دهید.

چرا پاوربانک تبلیغاتی؟

امروزه استفاده از ابزارهای الکترونیکی برای همه تبدیل به یک ضرورت و بعضا اعتیاد شده است. تصور اینکه در مسافرت یا جایی که دسترسی به برق نباشد شارژ تلفن همراه ما تمام شده و به مدت چند ساعت خاموش باشد برای بسیاری آزاردهنده است. حتی به گفته بسیاری از کارشناسان فعالیت‌هایی که با این همراهان کوچک خود انجام می‌دهیم در خیلی از مواقع جایگزینی امور ذاتی و طبیعی ما می‌شود. به همین علت اگر به دنبال یک هدیه تبلیغاتی هستید که نظر عده‌ی زیادی از مخاطبان از گروه‌های سنی متفاوت با سلایق مختلف را جلب کند، شاید پاوربانک یکی از بهترین گرینه‌ها باشد.

شارژ کردن پاور بانک

نحوه شارژ: برای شارژ پاوربانک مانند موبایل کافیست از یک کابل USB مناسب و یک وسیله دارای جریان برق سازگار با کابل استفاده نمایید. به طور مثال کابلی که یک سر آن به پاوربانک و سر دیگرش به کامپیوتر، یک پاوربانک دیگر یا شارژر وصل باشد این کار را انجام خواهد داد.

مدت زمان شارژ: مدت زمان مورد نیاز برای شارژ بستگی به ظرفیت واقعی آن دارد. هر چه مقدار آن بیشتر باشد زمان بیشتری نیاز خواهد بود. همچنین روش‌های شارژ مختلف که در بالا ذکر شد زمان متفاوتی خواهد برد. در صورت استفاده از شارژر اصلی آن سرعت بیشتر از استفاده از کابل USB و کامپیوتر خواهد بود. با این وجود عواملی دیگری نظیر محیط، دما، جریان برق و … در سرعت تاثیر خواهد داشت.

ظرفیت پاوربانک:

میلی آمپر ساعت (mAh): واحد انرژی الکتریکی ذخیره شده در باتری‌ها میلی آمپر ساعت است که به تبع هر چه بالاتر باشد باتری ظرفیت بیشتری خواهد داشت.

ظرفیت: این پارامتر که اصلی‌ترین عدد اعلام شده در خصوص پاوربانک‌ها می‌باشد، نشان دهنده تعداد دفعاتی است که وسیله الکتریکی شما را می‌تواند شارژ کند. در ادامه راهنمای سرانگشتی تعداد دفعات شارژ را می‌آوریم. (توجه شود که تعداد دقیق دفعات شارژ وابسته به نرخ تبدیل شارژ، سلامت باتری موبایل و کیفیت مدار پاوربانک بستگی داشته و عملا محاسبه آن بسیار دشوار است.)

۱۵۰۰ mAh: یکبار شارژ موبایل

۵۲۰۰ mAh: دوبار شارژ موبایل و ۵۰% شارژ تبلت

۱۰۰۰۰ mAh: چهار بار شارژ موبایل و حداقل یکبار شارژ تبلت

پاوربانک ۱۸۶۵۰Li-ion و پاوربانک Li-Polymer:

مدل ۱۸۶۵۰ نوع متداولتر و Li-Polymer نوع بهتر می‌باشد.

تفاوت‌ها

 • سایز و ابعاد مدل اول ثابت و مدل دوم قابل تغییر است.

 • مدل اول گرمای بیشتری تولید می‌کند اما Li-Polymer ایمن‌تر و با تولید دمای کمتر است.

 • ۱۸۶۵۰ ارزانتر از مدل دوم می‌باشد.

 • مدل ۱۸۶۵۰ نرخ از دست دادن شارژ خودبخود بیشتری دارد.

 • عمر و ظرفیت مدل ۱۸۶۵۰LI-ion سریعتر از Li-Polymer افت می‌کند.

(اطلاعات بیشتر)

تفاوت بین پاوربانک برند و انواع عمومی آن:

ظررفیت اعلام شده برای انواع برند دار عموما واقعی می‌باشد. انواع عمومی معمولا ظرفیت گذاری می‌شود و به همین علت است که هرگز پاوربانک برند با ظرفیت با ظرفیت ۳۰،۰۰۰ تا ۵۰،۰۰۰ mAh در بازار مشاهده نخواهید کرد. با این وجود پاوربانک‌های برند با ظرفیت ۱۲،۰۰۰ تا ۱۳،۰۰۰ به تعداد دفعات مساوی ظرفیت‌های بسیار بالای مذکور شارژ خواهند کرد. همچنین عمر بالا و نرخ از دست دادن شارژ به صورت خودبخود در انواع معتبر و برند دار کمتر می‌باشد.

حک لوگو روی پاوربانک تبلیغاتی

جهت چاپ یا حک نام و لوگوی شرکت شما بر روی پاوربانک تبلیغاتی ۴ روش وجود دارد:

 • چاپ سیلک (SilkScreen): این روش که متداول‌تری نوع چاپ می‌باشد، به کمک یک مش بافته شده و شابلون صورت می‌گیرد. این روش برای پاوربانک‌های با سطح تخت کاربرد دارد. دوام آن نیز بستگی به نحوه در دست گرفتن وسیله و کشیدن شدن دست روی آن خواهد داشت. چاپ ۴ رنگ بر روی پاوربانک تبلیغاتی در اشکال دلخواه امکان‌پذیر است. (اطلاعات بیشتر)

چاپ سیلک روی پاوربانک تبیغاتی

 • چاپ لایی (Pad): در صورت منحنی یا تخت بودن سطح مورد نظر برای چاپ این روش قابل استفاده است. در چاپ لایی یه لایه‌ی پلاستیکی رنک را جذب نموده و با حرکت پاوربانک از زیر آن و با اعمال اندکی فشار نقش مورد نظر رویش چاپ می‌شود. چاپ به این روش نیز مانند چاپ سیلک همیشگی نبوده و پس از مدتی ناپدید خواهد شد.

چاپ لایی روی پاوربانک تبلیغاتی

فیلم زیر نشان دهنده چگونگی انجام این روش چاپ می‌باشد:

 • حک لیزر: تنها در صورتی که سطح پاوربانک تبلیغاتی شما چوبی یا فلزی باشد می‌توانید از حک لیزر بر روی آن استفاده نمایید. در این روش یک لایه از سطح رویی برداشته شده و رنگ آن، بسته به رنگ لایه‌ی زیرین تغییر خواهد کرد. با توجه به اینکه بدنه اکثر پاوربانک‌های فلزی آلومینیومی است، رنگ حل نقره‌ای خواهد بود.

حک لوگو روی پاوربانک تبلیغاتی

در صورت تمایل به دیدن فرآیند حک لیزر فیلم زیر را مشاهده بفرمایید:

 • چاپ UV:در این روش چاپ که جدیدتر می‌باشد، یک دستگاه پرینتر UV به صورت مستقیم با رفت و آمد هد، تصویر مورد نظر را بر روی پاوربانک تبلیغاتی شما درج خواهد کرد.

چاپ یووی پاوربانک تبلیغاتی

مشاهده فیلم زیر جهت آشنایی بیشتر با چنین روش چاپی مفید می‌باشد:

 نویسنده: مهرزاد خسروی

مطالب مرتبط:

19 پاسخ

 1. […] روی آن باشد معادل دیده شدن مداوم شما خواهد بود. مثلا یک پاور بانک تبلیغاتی می‌تواند جزو هدایای کاربردی […]

 2. […] ۶- پیش از خرید پاوربانک تبلیغاتی حتما این مطلب را بخوان… […]

 3. […] ۶- پیش از خرید پاوربانک تبلیغاتی حتما این مطلب را بخوان… […]

 4. […] ۶- پیش از خرید پاوربانک تبلیغاتی حتما این مطلب را بخوان… […]

 5. […] ۶- پیش از خرید پاوربانک تبلیغاتی حتما این مطلب را بخوان… […]

 6. […] ۶- پیش از خرید پاوربانک تبلیغاتی حتما این مطلب را بخوان… […]

 7. […] ۳- پیش از خرید پاوربانک تبلیغاتی حتما این مطلب را بخوان… […]

 8. […] ۶- پیش از خرید پاوربانک تبلیغاتی حتما این مطلب را بخوان… […]

 9. […] ۶- پیش از خرید پاوربانک تبلیغاتی حتما این مطلب را بخوان… […]

 10. […] نکات خرید پاوربانک تبلیغاتی ایرانیان ماناتاز […]

 11. […] ۳- پیش از خرید پاوربانک تبلیغاتی حتما این مطلب را بخوان… […]

ارسال پاسخ