۶۶٫۵ درصد کودکان شیرینی‌جات همراه با هدایای تبلیغاتی را ترجیح می‌دهند

بر اساس تحقیقی که اخیرا صورت گرفته است نزدیک به ۸۲ درصد کودکان تحت تاثیر تبلیغ شکلات و بیسکوییت‌ها در مغازه قرار می‌گیرند. دپارتمان بازرگانی و مدیریت دانشکده‌ی علوم و هنر آمریتا هند(Amrita School of Art and science) ) که این پژوهش را اجرا کرده است همچنین افزود: وقتی کودکان بر خرید محصولی پا فشاری می‌کنند، ۷۷ درصد والدین آن را می‌پذیرند.

در این مطالعه ۱۰۰ کودک با سن بین ۳ تا ۱۲ سال به همراه والدینشان به صورت تصادفی انتخاب شده و به آنها پرسش نامه‌هایی داده شده است. پس از آن مشخص گردید که بیشتر این کودکان تبلیغات شکلات و بیسکوئیت را تشخیص می‌دهند و می‌شناسند. به همین علت تاثیر قابل توجه تبلیغات بر افزایش مصرف شیرینی جات تائید شده است. بر اساس نتایج ۸۶ درصد کودکان با تبلیغ بیسکوئیت‌ها و ۷۸ درصد با تبلیغ شکلات آشنا بوده‌اند. همچنین ۶۵ درصد آنها این محصولات را از آگهی‌های تلویزیونی می‌شناسند، ۱۸ درصد از آگهی‌های مجلات، ۱۵ درصد از روزنامه و ۳ درصد از مشاهده روزمره.

همچنین نشان داده شد که ۸۶ درصد بچه‌ها تبلیغات شکلات را بیش از هر تبلیغ دیگری دوست دارند. موجود بدون هدایای تبلیغاتی و ترفیعی با این خوراکی‌ها نیز در افزایش فروش موثر است. ۶۶٫۵ درصد از بچه‌ها ترجیح می‌دهند محصولات شیرینی را خرید کنند که با آن موارد رایگان مانند هدیه‌ی تبلیغاتی ارائه می‌شود.

امروزه کودکان جزء مصرف کننده‌های اصلی شیرینی و شکلات هستند و به قیمت‌ها نیز حساسیت ندارند، متاسفانه آگاهی آن‌ها درباره مضرات آن بسیار کم است. طبق نتایج این تحقیق هنگام خرید یک محصول اولین چیزی که به ذهنشان می‌رسد تبلیغاتی که دیده‌اند است. آگهی‌ها در موقع رد خواسته کودکان از جانب پدر و مادر، تاثیر غیر مستقیم بر روی رفتار آن‌ها دارد. چرا که دوست داند آخرین محصولات و اسباب‌بازی‌های تبلیغ شده را خرید کنند. فراموش نکنیم که والدین نیز وقت کمتری را نسبت به قبل با فرزندان خود می‌گذرانند پس شاید به جبران آن بیشتر به درخواست کودک خود جواب مثبت می‌دهند. نتیجه‌ی جالب دیگر آمار ۷۳ درصد از بچه‌ها است که علاقه دارند بیسکوئیت یا شکلاتی را خرید کنند که به نوعی با هنرپیشه یا شخصیت کارتونی مورد پسند آن‌ها مرتبط شده باشد. اما ۵۱٫۷۵ درصد کودکان نیز در اثر مصرف این محصولات درگیر مشکلات درمانی می‌شوند.

منبع

مطالب مرتبط:

۱- مقایسه هزینه هدایای تبلیغاتی با تبلیغات تلویزیونی [اینفوگرافیک]

۲- قدرت هدایای تبلیغاتی برای دیده شدن برند شما

۳- گزارش سال ۲۰۱۶ موسسه هدایای تبلیغاتی

4 پاسخ

  1. مطلب بسیار خوبی بود.ممنون

ارسال پاسخ